مرده پزشکی محققان مشاهده مطالعه افسردگی

مرده: پزشکی محققان مشاهده مطالعه افسردگی انگلیسی اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی قاطعیت با بدخواهان و دوستی و تفاهم با مردم مهم است / رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: در برابر دشمن، بدخواه، توطئه‌گر و تهمت‌زن باید با قاطعیت عمل کرد ولی در مقابلِ مردم باید با تواضع، دلسوزی و دوستی وارد شد و

قاطعیت با بدخواهان و دوستی و تفاهم با مردم مهم است / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب : قاطعیت با بدخواهان و دوستی و تفاهم با مردم مهم است

عبارات مهم : اسلامی

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: در برابر دشمن، بدخواه، توطئه گر و تهمت زن باید با قاطعیت عمل کرد ولی در مقابلِ مردم باید با تواضع، دلسوزی و دوستی وارد شد و با آنان تفاهم کنیم تا بتوان اعتماد افکار عمومی را جلب کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای امروز (چهارشنبه) در دیدار رییس و مسئولان قوه قضاییه با یادآوری مسئولیت های سنگین و حاکمیتی دستگاه قضا تأکید کردند: قوه قضاییه باید «مظهر عدالت» و «ملجأ مورد اطمینان و پناهگاه آرامش بخش مردم» جهت احقاق حقوق فردی و عمومی باشد و اعتماد افکار عمومی را با تبلیغ درست یعنی بازتاب هنرمندانه و مؤثر واقعیات و عملکرد دستگاه قضایی و نیز حرکت و تحول مستمر درونی به دست آورد.

رهبر انقلاب اسلامی ضمن تبریک روز و هفته قوه قضاییه و همچنین تقدیر از گزارش جامع و کامل آیت الله آملی لاریجانی درخصوص عملکرد این قوه، نامگذاری هفته ای به نام دستگاه قضایی را در سالروز شهادت آیت الله بهشتی همانند بسیاری از مناسبت های تقویمی نظام اسلامی، شهادت بنیان و بر پایه فداکاری در راه خدا خواندند و گفتند: این موضوع، وظایف و انتظارات از قوه قضاییه را از یک مجموعه اداری صرف فراتر می برد و جهاد همه جانبه و ایثار و از خود گذشتگی جهت رسیدن به اهداف عالی را سرلوحه این دستگاه قرار می دهد.

قاطعیت با بدخواهان و دوستی و تفاهم با مردم مهم است / رهبر انقلاب

حضرت آیت الله خامنه ای با قدردانی از رییس، مسئولان و بدنه قوه قضاییه، وظیفه این قوه را حاکمیتی و بسیار حساس دانستند و افزودند: اگر دستگاه قضایی در ادای وظایف خود یعنی «قضاوت، آخر دادن به اختلاف ها و نزاع ها و مجازات متخلفان از قانون» به خوبی عمل کند، مردم از حاکمیت، خرسند و راضی خواهند بود و اگر وظایف، ناقص و بد انجام شوند، مردم از حاکمیت، ناخرسند خواهند شد.

ایشان اجرای صحیح و قاطعانه وظایف دستگاه قضایی را در زندگی مردم دارای تأثیرات فراوان برشمردند و خاطرنشان کردند: همانگونه که بارها تأکید شده، قوه قضاییه باید مظهر عدالت و پناهگاه ملت باشد و مردم اطمینان خاطر داشته باشند که هر جا با مظلمه یا تخلفی از قانون مواجه شدند، با مراجعه به دستگاه قضایی می توانند حق خود را با آسودگی خاطر بگیرند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: در برابر دشمن، بدخواه، توطئه‌گر و تهمت‌زن باید با قاطعیت عمل کرد ولی در مقابلِ مردم باید با تواضع، دلسوزی و دوستی وارد شد و

رهبر انقلاب اسلامی، ورود دستگاه قضایی در مباحث مرتبط با حقوق عامه و پرسشها زندگی روزانه مردم را از وظایف مهم این دستگاه دانستند و گفتند: باید در مردم این اطمینان به وجود آید که در موارد مربوط به حقوق عامه، اگر به مراجع قضایی مراجعه کنند، حقوق آنها احیا خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین لازمه تحول در دستگاه قضایی را تعیین شاخص های دقیق و وقت بندی دانستند و تأکید کردند: تحول، به صورت تدریجی امکان پذیر نیست و باید، سریع و با شتاب مناسب باشد تا خود را نشان دهد.

ایشان به عنوان مهم افکار عمومی و لزوم جلب اعتماد مردم و ضعف قوه قضائیه در این بخش اشاره کردند و افزودند: ما باید در برابر دشمن و بدخواه و توطئه گر و تهمت زن با قاطعیت عمل کنیم ولی در مقابلِ مردم باید با تواضع و دلسوزی و دوستی وارد شد و با آنان تفاهم کرد تا بتوان اعتماد افکار عمومی را جلب کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، جلب افکار عمومی و اعتمادسازی را از کارهای اساسی همه دستگاهها به خاص دستگاه قضایی و ضابطان آن دانستند و گفتند: اعتمادسازی نیازمند دو رکن مهم هست، یکی کار عملی و دیگری تبلیغات.

قاطعیت با بدخواهان و دوستی و تفاهم با مردم مهم است / رهبر انقلاب

حضرت آیت الله خامنه ای در خصوص ضرورت تبلیغات صحیح افزودند: امروز قوه قضاییه از جانب دشمن های خارجی و غافلین داخلی، آماج شدیدترین فشارهای تبلیغی و رسانه ای است به گونه ای که در این تبلیغات، یک قاتل بی رحم که چند جوان حافظ امنیت را به قتل رسانده و در یک فرآیند قانونی و منصفانه چند ماهه به جرم وی پیگیری و محکوم شده است هست، مظلوم جلوه داده می شود و قوه قضاییه ی دلسوز و پیگیر حقوق مظلومین، ظالم و متجاوز معرفی می شود.

ایشان تأکید کردند: کار تبلیغی مؤثر در دستگاه قضایی و مقابله با چنین عملیات رسانه ای سنگین، نیازمند یک تیم نیرومند رسانه ای و هنرمند است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: در برابر دشمن، بدخواه، توطئه‌گر و تهمت‌زن باید با قاطعیت عمل کرد ولی در مقابلِ مردم باید با تواضع، دلسوزی و دوستی وارد شد و

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این که تبلیغات و کار رسانه ای باید به گونه ای باشد که به دل مخاطب بنشیند و نه آن که فقط به گوش وی رسانده شود، افزودند: باید با شیوه های حرفه ای و هنری، و به صورت مستمر، طراحی های متفاوت انجام گیرد و حقایق و واقعیات باورپذیر و محسوس به افکار عمومی ارائه شود.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: امروز در دنیا با پروپاگاندا و شیوه های پیچیده تبلیغاتی، سیاه را سفید و باطلِ مطلق را حق جلوه می دهند ولی متأسفانه بسیاری از دستگاههای ما کارهای رسانه ای دقیق و هنرمندانه و عنوان جلب اعتماد عمومی را دست کم گرفته اند.

قاطعیت با بدخواهان و دوستی و تفاهم با مردم مهم است / رهبر انقلاب

ایشان در ادامه به لزوم استفاده از شیوه های متفاوت و مناسب جهت پیگیری به شکایات مردم در دادسراها و مراجع قضایی اشاره کردند و گفتند: در قوه قضاییه باید قضات کوشا، صادق و قانع، به مردم معرفی شوند تا این سبک کار ترویج شود و از طرف دیگر باید افراد متخلف و خیانت کار اعم از قاضی و یا دیگر عوامل نیز به مردم معرفی شوند.

رهبر انقلاب اسلامی بر لزوم استمرار اصلاح درونی دستگاه قضایی تأکید کردند و افزودند: هر پرونده مهمی که در قوه قضاییه، به حکم عادلانه منجر می شود، در واقع یک صدقه جاریه و یک عمل خیر است و باید به صورت صحیح به اطلاع مردم برسد.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنانشان نقش دستگاه قضا را در مبارزه با مفاسد اقتصادی مهم خواندند و خاطرنشان کردند: در مدیریت مسئله اساسی کشور یعنی اقتصاد، قوه مجریه نقش اول را دارد ولی قوای مقننه و قضاییه نیز مؤثر و نقش آفرینند.

ایشان ایجاد امنیت در فضای اقتصادی را از جمله وظایف دستگاه قضا برشمردند و یادآور شدند: فضای کسب و کار و زندگی و معیشت مردم باید امن باشد و دستگاه قضا باید با مختل کنندگان امنیت اقتصادی برخورد کند.

رهبر انقلاب اسلامی مبارزه قاطع و صریح با مفاسد و مفسدان اقتصادی را از دیگر وظایف مهم قوه قضاییه خواندند و افزودند: باید واضح و مؤثر در این مقوله ورود کنید و فعال باشید.

حضرت آیت الله خامنه ای با انتقاد از سخنانی که مستقیم یا غیرمستقیم تصور فساد فراگیر در همه دستگاه ها را به افکار عمومی القا می کنند، افزودند: در بعضی «دستگاه های حاکمیتی، مردمی و محیط کسب و کار»، فساد وجود دارد ولی «فساد عمومی» واقعیت نیست و نباید این تلقی غلط را در اذهان عمومی به وجود آورد.

ایشان اقناع افکار عمومی را در برخورد دستگاه قضا با مصادیق فساد اقتصادی مهم خواندند و تأکید کردند: هنگامی که مفسدی را محاکمه و مجازات کردید، روشن و مستدل و هنرمندانه جهت مردم تبیین کنید تا مردم صحت عملکرد شما را احساس کنند و تهدیدات به وقت تبدیل شود.

همکاری با دولت در حل پرسشها اقتصادی دیگر توصیه ایشان به مسئولان دستگاه قضا بود.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با ابراز خرسندی از فعالیت های قوه قضاییه جهت احقاق حقوق ملت کشور عزیزمان ایران در برابر زورگویی های دشمن های و نیز مقابله با مدعیان حقوق بشرگفتند: در مقوله حقوق بشر جمهوری اسلامی در برابر مدعیان جنایتکار غربی، طلبکار و مطالبه گر است.

ایشان با اشاره به فجایع حقوق بشری امریکا در مناطق متفاوت دنیا و نیز جنایات فرانسوی ها و انگلیسی ها در قاره افریقا و شبه قاره هند در دهه های گذشته خاطرنشان کردند: در همین سالها نیز عملکرد غربی ها در حمایت از داعش و در سوریه، میانمار و مناطق دیگر نشان دهنده دروغهای مکرر مدعیان وقیح حمایت از حقوق بشر است.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضائیه گزارشی از خدمات و فعالیت های این قوه در محورهای پیگیری های قضایی، خدمات عمومی، منابع انسانی، شدت یافتن نظارت ها، حقوق عامه، پیشگیری از جرم، آموزش عمومی و ترویج اخلاق در میان محیط زندان، اصلاح و تنقیح قوانین، پرسشها قضایی بین المللی، توسعه کارهای پژوهشی و فناوری اطلاعات، و اطلاع رسانی و تحول در دستگاه قضایی بیان کرد.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان این که در سال گذشته بیش از 16 میلیون پرونده در مراجع قضائی پیگیری شده است هست، گفت: قوه قضائیه حرکت جدیدی جهت استیفای حقوق عامه شروع کرده و با ورود به بعضی پرسشها مهم همچون خلع ید از تصرف منابع طبیعی، پرسشها بزرگراه ها و تأخیر پروازها از حقوق مردم دفاع کرده است.

رییس قوه قضائیه با اشاره به شدت یافتن نظارت بر قضات و کارکنان این قوه، افزود: در روند برخورد با فساد در درون دستگاه قضایی، در سال گذشته 167 نفر از قضات تعلیق یا سلب صلاحیت شدند وهمچنین در 465 مورد نیز برخورد صورت گرفته است.

آیت الله آملی لاریجانی خاطرنشان کرد: هم در سطح سران قوا و هم در سطح مسئولان قضایی، تعاملات فراقوه ای بیشتری در سال 96 جهت حل پرسشها مردم انجام شد.

رییس دستگاه قضا به هجمه ها علیه قوه قضاییه اشاره و تاکید کرد: با وجود تخریب ها و تهمت ها، قضات شریف، کارکنان پرتلاش و مدیران متعهد دستگاه قضایی با همه توان به وظایف خود در خدمت به مردم عمل می کنند.

واژه های کلیدی: اسلامی | انقلاب | دستگاه | قوه قضاییه | مراجع قضایی | آیت الله خامنه ای | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog